Jean diyince akla ilk gelen ve en tarz olan modeller şüphesiz ki yırtık kotlardır. Kimi kadın sakin diyebileceğimiz modeller severken kimisi de son derece yırtık neredeyse tüm bacağı görünen kotları daha çok seviyor. Biz de sizler için en tarz olan yırtık kotları bir araya getirdik.

yırtık kot

Her yırtık kot çok tarz olacak diye bir kaide yoktur. Bir kot mağazasına girdiğinizde mutlaka yırtık kot modelleri görürsünüz. Gerçekten güzel bir parça almak istiyorsanız kot konusunda çok ucuza kaçın ne de çok fazla para harcayın. Belli başlı markaların %50 indirim kampanyalarında bile harika modellere sahip olabilirsiniz.

 

Son 2 yıldır çok trend olan ve en çok tercih edilenler dizleri yırtık kotlardır. Bu modeller neredeyse her genç kızın gardırobunda vardır. Çok hareketli olmadıkları için kombinlemesi de rahat olan modellerdendir. İsterseniz düz bir basic tişört ile isterseniz hareketli bluz ya da gömlekle giyebilirsiniz.

 

Son zamanlarda çok sevilen bir diğer modellerden biri de yüksel bel boyfriend yırtık kotlardır. Bu kotlar gerçekten de size çok cool bir görünüm kazandırır. Yırtıkları güzel bir şekilde tasarlanmış boyfriend kotunuzu sadece beyaz basic tişörtünüz ve beyaz spor ayakkabılarınızla birlikte giyerek muhteşem görünebilirsiniz.

 

Skinny yırtık jean’ler de yine özellikle genç kızların çok severek giydiği parçalar arasındadır. Yalnız bu kotlar tüm bacağınızı ortaya çıkardığı için herkese yakıştığı söylenemez. Eğer ince ve uzun bacaklarınız varsa bu modelleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Fakat bacaklarınızın kısa, çarpık ya da kalın olduğunu düşünüyorsanız boyfriend gibi daha bol modellere bakmalısınız.