[Toplam:3    Ortalama:1.7/5]

Vücut proporsiyonunuza uygun giyinmek boynunuzun borcu. Zayıf gösteren etek modelleri ararken de vücut tipinizi göz önünde bulundurmalısınız. Başkasını ince gösteren bir etek sizde tam tersi bir durum yaratıyorsa eteğin kesimi size uygun değildir.Bu yüzden öncelikle sizi zayıf gösteren etek hangisi bunu araştırmalısınız. Kalem etekler son zamanlarda çok moda olsa da tüm vücut hatlarınızı ortaya çıkardığı için zayıf görünmek isteyen kadınlara göre değildir.

zayıf-gösteren-elbise-modelleri

Özellikle basenlerinden şikayetçi kadınların kalem eteklerden uzak durması gerekir. Aynı şekilde karın bölgesinde fazlalıkları olan kadınlarda kalem etekler estetik durmayacaktır. Bu yüzden aşağı doğru bollaşan etek modellerini tercih etmelisiniz. Kalçanızı sarmayan modeller basenlerinizi gizlerken kalın bacaklarınız varsa onları da kapatacaktır. A kesim etekler sizi çok daha zayıf göstereceği için gardırobunuzda mutlaka yer vermelisiniz. Eteğinizin bel kısmı ne kadar geniş olursa karın bölgesindeki fazlalıklarınızı da o kadar gizlersiniz. Yani giydiğiniz etek sizi daracık sarmamalı, karnınızı rahat bırakmalıdır.

 

Tabi alt kısmınıza bol modeller giyince üstünüzü de bol tutmamalısınız. Hem alt hem üst salaş olursa ortaya kare bir görüntü çıkar. Bu yüzden bol eteklerinizi dar bluz ve tişörtlerle birlikte giymelisiniz. Bol etekleri sadece basenli kadınlar değil düz kalçalı kadınlar da rahatlıkla tercih edebilirler. Bu tip kadınlar genelde zayıf olduğu için üst kısma dar giymesiyle inceliklerini ön plana çıkartırken kalçalarının da daha kıvrımlı göstermelerini sağlayacaklardır. Çok zayıf olmaktan şikayetçiyseniz eteğinizin üzerine kalın bir kemer takarak belinizi ortaya çıkartabilirsiniz.

 

Etek boyunuz da görüntünüzü oldukça değiştirir. Sizi en zayıf gösterecek etek boyları dizinizde ya da dizinizin biraz üstünde biten modellerdir. Yeter ki eteğiniz kalçanıza iyice yapışmasın. Bu hileler zayıf gösteren eteklerle birleşince aynadaki görüntünüzden memnun olacaksınız.